« بازگشت

استاندار یزد در مراسم روز خانواده و تکریم بازنشستگان استان:بازنشستگان کانون اخلاص، مهر، محبت و از خودگذشتگی هستند


به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، محمدرضا فلاح زاده در مراسم روز خانواده و تکریم بازنشستگان استان با اشاره به سرآمدی پیشکسوتان و بازنشستگان در عرصه های فرهنگی، علمی، اجتماعی و اجرایی گفت: بر ماست که از تجربه آنان استفاده کنیم و ادب و احترام خود را نثار آنان نماییم.
وی بازنشستگان و پیشکسوتان را کانون اخلاص، مهر، محبت و از خودگذشتگی برشمرد و افزود: پیران امت، دین ما را از نسل گذشته به نسل جدید منتقل کرده اند و آبادانی ها را فراهم آورده و هنر معماری را در استان رهبری و اجرا کرده اند که امروز به عنوان یک افتخار در اختیار ما قرار دارد.
استاندار یزد ادامه داد: پیران امت و پیشکسوتان میهن عزیز اسلامی، فرزندانی انقلابی را تربیت کردند که در گام اول نقلاب شکوهمند اسلامی را به ثمر رساندند و در گام دوم در دوران هشت سال دفاع مقدس جانفشانی ها کردند و در گام سوم توسعه همه جانبه در بخش های گوناگون را ایجاد کرده و می کنند.
فلاح زاده با بیان این که کانون خانواده، بازنشستگان و پیشکسوتان هستند با تاکید بر گسترش فرهنگ جمع گرایی اظهار داشت: محور فرهنگ جمع گرایی، پیران امت هستند.
استاندار یزد فرهنگ جمع گرایی را فرهنگ مشاوره، محبت، تفکر جمعی وبرپایی مجالس سوگواري حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یادبود شهدای والا مقام، آرمانگرایی، ایثار، گذشت، علم گرایی، توسعه، کار و کوشش و پایین آوردن چالش های اجتماعی برشمرد و ادامه داد: امروز غرب دچار فرهنگ فردگرایی شده و کانون خانواده در آنها متلاشی شده است. وی افزود: اگر کانون خانواده متلاشی شود محبت کنار می رود، صله رحم و صله هم نوعان کمرنگ شده و تفکر و مشورت جمعی جایگاه خود را از دست خواهد داد.
استاندار یزد با بیان این که مناسب است در استان خانه تجربه راه اندازی شود به معاون پشتیبانی خود ابلاغ کرد تا مقدمات  این کار را در استان فراهم کند.
وی اظهار داشت: خانه تجربه می تواند ارتباط خوبی را برای بهره مندی از تجربیات ارزشمند بازنشستگان  و صاحبان تجربه در عرصه های مختلف فراهم آورد.
فلاح زاده ابراز امیدواری کرد از طریق برگزاری نشستی ویژه در خصوص مسائل بازنشستگان، بخشی از مشکلات در این رابطه مرتفع گردد.
وی در پایان با اشاره به رشد 214 درصدی حقوق بازنشستگان، این اقدام را عملی شجاعانه و تصمیمی مدبرانه از سوی ریاست جمهوری برشمرد و از ایشان به واسطه توجه خاص به بازنشستگان و پیشکسوتان تشکر کرد.