« بازگشت

استاندار یزد در شورای ترافیک استان خواستار شد:تدوین طرح و سند چشم انداز ترافیک استان یزد


به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، محمدرضا فلاح زاده در این نشست با بیان این که سالانه حدود 5/1 میلیون خودرو سبک، 2 میلیون موتور سیکلت و 250 هزار خودرو سنگین در کشور تولید و بیش از 40 هزار خودرو به کشور وارد می شود گفت: فرهنگسازی و دگرگونی در نحوه استفاده از وسایل نقلیه باید صورت گیرد.
استاندار یزد با اشاره به رشد جمعیت در شهرها و ارتباط آن با حوادث ترافیکی خواستار بررسی این مسئله شد. وی با بیان این که بحث عمده در ترافیک، کاهش حوادث ترافیکی می باشد ادامه داد: تلفات جانی در حوادث رانندگی باعث از بین رفتن سرمایه های اجتماعی می شود و جمع و خانواده ای نیز از نظر روحی متلاشی می گردد لذا باید برای کاهش این حوداث فکر اساسی کرد.
فلاح زاده در پایان با تاکید بر تدوین طرح و سند چشم انداز ترافیکی استان یزد به اعضای شورای ترافیک استان دستور داد ظرف مدت معینی نسبت به تهیه و تدوین این طرح جامع اقدامات لازم را صورت دهند.
طی نه ماهه اول سال جاری و نسبت به مدت مشابه سال قبل؛تعداد متوفیان تصادفات رانندگی 9 درصد كاهش یافت
براساس آمار ارائه شده در این نشست، طی 9 ماهه سال جاری بیش از 13 هزار مورد تصادفات درون شهری و برون شهری در استان رخ داده که نسبت به سال گذشته بیش از 16 درصد رشد داشته است. در این مدت، تعداد متوفیان تصادفات رانندگی 321 نفر می باشد که نسبت به سال گذشته با کاهش 9 درصدی همراه می باشد.
در خصوص علت نهایی فوت در تصادفات، ضربه به سر، خونریزی، شکستگی و سایر عوامل به ترتیب  206، 32، 58 و25 نفر را به خود اختصاص داده اند.
طی نه ماهه اول سال جاری، بیشتر تصادفات درون شهری بین ساعات 10 الی 12 و 12 الی 14 و در برون شهری بین ساعات 10 الی 12 و 18 الی 20 رخ داده است.
همچنین از 321 نفر فوت شده در تصادفات، 82 نفر راکب و سرنشین موتور سیکلت بوده اند که نسبت به سال گذشته 28 درصد کاهش داشته است.
در همین مدت و در بحث درون شهری خیابان آیت ا... کاشانی، بلوار شهید دشتی و بلوار جمهوری اسلامی به ترتیب با 603 ، 345 و 341 تصادف، پرحادثه خیزترین معابر شهری به حساب می آیند. در بحث برون شهری نیز محورهای یزد به کرمان، یزد به طبس و یزد به ابرکوه به ترتیب با 122، 120 و 98 تصادف، پرحادثه خیز ترین محورهای استان می باشند.
در ادامه این نشست گزارشی در خصوص مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک یزد و سایر موارد بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت و تدابیر لازم اتخاذ گردید.