« بازگشت

استاندار یزد در ستاد تسهیلات سفر خواستار شد؛معرفی جامع شهر یزد به گردشگران


به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، محمدرضا فلاح زاده در ابتدای این نشست با بیان این که خداوند حتی قبل از بعثت پیامبر مکرم اسلام(ع) مقدر فرمود تا ایشان از مکه خارج و از سایر مناطق بازدید کنند گفت: آیات الهی نیز بر هجرت کردن از سرزمین خود و گردیدن و گردشگری بر روی زمین اشاره دارند.
استاندار یزد با بیان این که باید فرهنگ گردشگری سالم را ترویج کرد اظهار داشت: یکی از بهترین ملاک ها در این رابطه کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران شهید مطهری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به این که تمام فعالیت ها باید جهت گیری فرهنگی و ارزشی به خود بگیرد تاکید کرد:  باید یزد به طور جامع و در عرصه های مختلف به گردشگران معرفی شود.
معاون عمرانی استاندار نیز در این نشست با اشاره به حجم سفرها در ایام نوروز گفت: باید امکانات، شرایط و تسهیلات لازم برای ارائه به مسافران و گردشگران در ایام نوروز فراهم شود تا ناهنجاری و مشکلی در این رابطه ایجاد نشود و به هدفی که از گردشگری و رونق آن در برنامه های دولت پیش بینی شده، خدشه ای وارد نیاید.
وی با بیان این که طی سالهای گذشته تنها در ایام قبل از سال نو مباحث مربوط به سفرهای نوروزی ارزیابی و برنامه ریزی می شد ادامه داد: اما در این رابطه ستاد تسهیلات سفر تشکیل گردیده تا برای مواقع و زمانهای مختلف در سطح استان آمادگی لازم برای سفر گردشگران فراهم شود که در هر زمانی در طول سال ساماندهی ها برای سفر مطلوب مسافران صورت پذیرد. میرسعیدی با بیان این که تلاش می شود رضایت گردشگران  در طول سفرهایشان به استان فراهم آید اظهار داشت: ضمن آن که امیدواریم در کنار این مهم، رونق اقتصادی در استان فراهم شده و باعث پایداری صنعت گردشگری گردد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری:یزد از نظر جلب رضایت گردشگران به عنوان استان برتر معرفی شد
رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان یزد نیز در این نشست با بیان این که ستاد تسهیلات سفر ستادی است که در طول سال تشکیل و در خصوص سفرهایی که به استان انجام می شود برنامه ریزی می کند گفت: فعالیت های این ستاد تنها محدود به ایام عید نمی شود.
عزیزا... سیفی با اشاره به آمار سفرهای نوروزی در عید سال 87 گفت: در نوروز سالجاری تعداد مسافرین عبوری از استان، سه میلیون و 640 هزار نفر براورد می شود که از این تعداد، بالغ بر 853 هزار نفر در استان اسکان یافته اند. وی افزود: این در حالی است که این میزان در سال 86 حدود 600 هزار نفر بوده است.
سیفی با بیان این که تعداد مسافران نوروزی در سال 87 ، 41 درصد نسبت به سال 86 افزایش داشته است اظهار داشت: در ایام عید سال 87 ، تعداد مسافرینی که از طریق قطار وارد استان شده اند بیش از 22 هزار نفر و تعداد مسافرینی که از طریق هواپیما به استان سفر کرده اند بالغ بر 6 هزار نفربوده است.
وی ادامه داد: در همین مدت، تعداد وسایل نقلیه شخصی ورودی به استان حدود 684 هزار دستگاه وتعداد اتوبوس و مینی بوس ورودی به ترمینال های استان نیز بالغ بر 4 هزار دستگاه بوده است.
سیفی با بیان این که پیش بینی می شود امسال نیز حداقل همین تعداد مسافر به استان یزد سفر کنند تاکید کرد: بنابراین باید تلاش و پیگیری لازم در این خصوص صورت پذیرد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با بیان این که با پیگیری فرمانداران و اعضای ستاد تسهیلات سفر، در سال گذشته کمترین شکایت را از سوی مسافرین ورودی به استان یزد در سطح کشور داشته ایم اظهار داشت: در کل کشور، استان یزد از نظر میزان جلب رضایت گردشگران از خدمات واحدهای مختلف ستاد تسهیلات سفر بسیار بالا بود لذا ستاد تسهیلات سفر کشور، استان یزد را از جهت رضایت مسافران و گردشگران به عنوان استان برتر معرفی کرد و در این رابطه لوح تقدیری از سوی معاون رئیس جمهور به استاندار یزد اهدا شد.
سیفی با اشاره به این که رضایت گردشگران نشانه تلاشی است که ستاد تسهیلات سفر در استان و شهرستانها داشته اند ادامه داد: در همین رابطه و در ایام نوروز سال 87 تعداد شکایت گردشگران از واحدهای بین راهی 4 مورد و تعداد شکایت از واحدهای اقامتی 7 مورد بوده که از این تعداد تنها 2 نفر به عنوان متخلف شناسایی شده اند.
وی در پایان با بیان این که تعداد  بازرسی ها از واحدهای پذیرایی بین راهی 54 مورد و از واحدهای های اقامتی 147 مورد بوده است خاطرنشان کرد: در ایام نوروز سال 87 هیچگونه شکایتی مبنی بر سرقت و دزدی و یا آزار و اذیت گردشگران صورت نپذیرفته است.
شایان ذکر است در ادامه این نشست، اعضا به بیان دیدگاهها و نکته نظرات خود پرداختند و تصمیمات لازم به منظور ارائه خدمات بهتر به مسافرین نوروزی سال 88 اتخاذ گردید.