« بازگشت

استاندار یزد : توسعه همه جانبه کشور نیازمند تحقیقات و پژوهش است


به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، "محمدرضا فلاح زاده" در یازدهمین دوره معرفی پژوهشهای برتر فرهنگی، هنری و اجتماعی استان با اشاره به اهمیت و ضرورت پرداختن به مباحث عملی و پژوهشی و افزود: در دین و سنت اسلام نیز تاکیدات فراوانی به این امر و عمل نمودن در این راستا شده است.
وی اضافه کرد: کارها زمانی به سرانجام خواهد رسید که با برنامه ریزی منظمی صورت گیرد و این برنامه نیز با پژوهش کاربردی امکانپذیر خواهد بود.
استاندار یزد اظهار داشت: باید مجموعه علمی کشور اعم از دانشگاه ها و حوزه های علمیه، طرح های پژوهشی خود را در حوزه های راهبردی و کاربردی ارائه کنند که این اقدام، بهترین دستورالعمل و برنامه برای مدیران است.
وی ادامه داد: در صورتی که مدیران و مسوولان دستگاهها دانش محور باشند و براساس خروجی تحقیقات پژوهشگران عمل کنند قطعا توسعه همه جانبه کشور را شاهد خواهیم بود.
وی تصریح کرد: کاری که بر اساس علم، دانش، پژوهش و برنامه نباشد به شکست می انجامد.
استاندار یزد اظهار امیدواری کرد: ارتباط مستحکمتر حوزه نظری و حوزه عمل که شامل مدیران و دستگاهی دولتی و خصوصی است موفقیت بیشتری را به دنبال داشته باشد.
فلاح زاده با بیان اینکه، ارتباط مداوم و موثر حوزه عمل و پژوهش حلقه مفقوده ای داشت افزود: خوشبختانه با پیگیری و اقداماتی که صورت گرفته خانه نخبگان استان در آینده نزدیک افتتاح میشود و این مشکل مرتفع خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: متمرکز شدن نخبگان استان در مجموعه یاد شده باعث می شود در آینده از پژوهش نخبگان و مبتکران در حوزه عمل بهره بیشتری ببریم.
در پایان یازدهمین دوره معرفی پژوهشهای برتر فرهنگی، هنری و اجتماعی استان یزد، با اهدای لوح تقدیر و جایزه، از پژوهشگران برتر حوزه های یاد شده تجلیل شد.