« بازگشت

استاندار يزد در مراسم افتخار پانزدهم:يزدي ها هميشه طالب علم، آگاهي و دانش هستند


به گزارش روابط عمومي استانداري يزد محمد رضا فلاح زاده در اين مراسم با تبريك عيد غدير گفت : حضرت علي (ع) متواضع ترين و شجاع ترين انسانها است كه از لحاظ علمي هيچ كس حتي به پاي دامنه هاي علمي ايشان نمي تواند دستيابد.
وي گفت : مهمترين سفارش حضرت علي عليه السلام به مردم حتي در لحظه مرگ طلب علم بوده است.
استاندار ادامه داد: اسلام طلب علم را محدود به زمان ، مكان يا جنسيت خاصي ندانسته و هر فرد از زمان تولد تا لحظه مرگ بايد به فراگيري دانش بپردازد.
فلاح زاده با اشاره به فرازي از وصيت نامه امام خميني (ره) در رابطه با تعليم علم گفت: امام خميني (ره) در وصيت نامه خود خواستار سفر جوانان به كشورهاي پيشرفته صنعتي شدند تا از دستاوردها و تجربه هاي علمي و صنعتي آن ها براي توسعه كشور بهره برداري كنند.
وي ادامه داد : بستر كار در امر تعليم ، آموزش و پرورش است .
استاندار يزد در اين مراسم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري( مد ظله العالي) در باره اهميت ورود به دانشگاه اظهار داشت: مقام معظم رهبري اهميت دانشگاه را به اندازه اهميت آينده كشور برشمردند. وي گفت: بي شك دلسوزي معلمين عامل مهمي در پيشرفت  و موفقيت دانش آموزان است.
فلاح زاده ادامه داد: 15 سال تلاش در عرصه آموزش و پرورش و كسب رتبه اول دانش آموزان در كنكور سراسري كشور از ارزش والايي برخوردار است.
وي گفت : پيشرفت هاي عمراني ، آباداني ، توليدي ، كشاورزي ، صنعتي ،  خدماتي و علمي مرهون تلاش هاي معلمين و دانش آموزان در عرصه هاي علمي است .
وي خطاب به دانش آموزان برتر كنكور سراسري گفت: شما به محل كسب علم و دانش ، نوگرايي ، نوآوري ، آرمان خواهي و عدالت گرايي و گرايش هاي ديني و ارزشي راه يافتيد.
محمد رضا فلاح زاده عنايت خداوند متعال، دعاي خير والدين و دلسوزي معلمين را مهمترين عوامل پيشرفت و موفقيت دانش آموزان در كسب رتبه هاي برتر دانشگاه نام برد و گفت: معلمين با تحمل مشكلات دانش آموزان  با تمام وجود به تعليم و تربيت دانش آموزان  پرداختند كه بايستي از اين خدمات تقدير و تشكر شود.
استاندار يزد از دانش آموزان راه يافته به دانشگاه،  استمرار در طلب علم ، داشتن روحيه پرسشگري ،  عقل گرايي ، استدلال گرايي ، اميدواري به آينده  و صرف انرژي در كسب علم و دانش را خواستار شد و گفت: مدرك گرايي ، خود باختگي و غرور علمي از مهمترين عوامل شكست در راه علم و دانش است.
وي توكل به خداوند متعال و توسل به اهل بيت ، تذهيب نفس ، تفكر ،تحرك ، تحول ، نوآوري ، خلاقيت و تداوم را رمز موفقيت در اين راه برشمرد.
استاندار يزد از دانش آموزان خواست تا اگر نوآوري و خلاقيت علمي دارند با حضور در خانه نخبگان استان نسبت به اجرايي شدن اين طرح ها اقدام كنند.
گفتني است 16 هزار دانش آموز يزدي در كنكور سراسري شركت كرده اند كه از اين بين 51 در صد به دانشگاه راه يافته اند و كسب 7 رتبه تك رقمي و 63 رتبه دو رقمي از مهمترين دستاورد هاي دانش آموزان يزدي در اين مرحله از كنكور سراسري بود.