« بازگشت

استاندار يزد در ستاد ساماندهي امور جوانان:خدمت به انقلاب و مردم به معناي معامله با خدا ست


به گزارش روابط عمومي استانداري يزد ؛  محمدرضا فلاح زاده در اين نشست با تبريك عيد قربان و آرزوي قبولي حج حاجيان و همچنين تبريك هفته پژوهش به همه پژوهشگران و محققين با اشاره به آسيب هاي اجتماعي همچون اعتياد، طلاق، خودكشي، قاچاق، احتكار، سرقت و قانون گريزي به جايگاه ازدواج اشاره كرد و گفت: گسترش ازدواج در جامعه، كاهش چالش ها و آسيب هاي اجتماعي و فرهنگي را به دنبال دارد. فلاح زاده ادامه داد: ترويج فرهنگ ازدواج  به معناي ترويج فرهنگ ايثار و فداكاري، گذشت و خيري، آرمانخواهي و عدالت گرايي است و گسترش فرهنگ ازدواج گسترش فرهنگ كار، تلاش و جنبش و مبارزه با خمودگي و تنبلي را به دنبال خواهد داشت. 
استاندار يزد با بيان اين كه در خانواده اي كه از بنيان قوي و كانوني محكم، ديني، ارزشي و استوار برخوردار باشد فرزندان مودب به آداب اسلامي، طالب علم، متعهد و پرتلاش تربيت مي شوند تاكيد كرد: اين مسئله زمينه ساز توسعه همه جانبه خانواده و كشور را فراهم مي آورد.
فلاح زاده در ادامه بر ترويج فرهنگ جمع گرايي و برگزاري ازدواج هاي ساده تاكيد كرد.
وي با اشاره به انتخاب استاندار يزد به عنوان استاندار نمونه در امر ساماندهي ازدواج گفت: تقدير از استاندار يزد در حقیقت تجلیل از همه كساني است كه در امر ساماندهي امور ازدواج در استان فعاليت داشته اند و از استاندار يزد تنها به عنوان نماينده اي از جانب همه اين عزيزان تقدير شد. وي افزود: خودمان را براي خدمت به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران آماده كرده ايم چرا كه خدمت به اين انقلاب و مردم به معناي معامله با خداوند متعال است. 
استاندار يزد در پايان بر بررسي چالش ها و آسيب هاي روزمره با فعال كردن كار گروهها و كميته هاي مرتبط در استان و شهرستانها، تهيه برنامه ميان مدت و دراز مدت به عنوان سند ازدواج استان و فعال كردن شوراي فرهنگ عمومي در شهرستانها تاكيد كرد.  
رئيس سازمان ملي جوانان نيز در ابتداي اين نشست با تبريك عيد قربان با ارائه گزارشي از اقدامات صورت گرفته درخصوص برنامه هاي ازدواج به ويژه روز ملي ازدواج به  برگزاري كارگاه هاي آموزشي ازدواج با همكاري دستگاههاي مربوطه اشاره كرد و گفت: با برگزاري اين كارگاهها تعداد زيادي از جوانان استان از آموزش و مهارت هاي لازم براي امر ازدواج  بهرمند شده اند.
وي با اشاره به برگزاري همايش مطلع عشق اظهار داشت: در اين همايش از حدود 30 نفر از خادمين امر ازدواج در استان تجليل و تقدير شد.
اژدرپور استقبال از نمايشگاه مطلع عشق كه با هدف در اختيار گذاشتن محصولات فكري و فرهنگي در خصوص ازدواج در محل سازمان ملي جوانان برپا شد را بسيارخوب توصيف كرد.
مشاور جوان استاندار از برگزاري همايش طلوع مهر در 4 دي ماه سال جاري خبر داد و افزود: اين همايش ويژه اساتيد و كارشناسان امر ازدواج است و در يك روز كاري مسائل مربوط به امر ازدواج استان مورد بحث و تبادل نظر قرار مي گيرد.
رئيس سازمان ملي جوانان با بيان اين كه ستاد ساماندهي امور جوانان با موضوع ازدواج در شهرستان ميبد 4 جلسه با بیش از 50 مصوبه، شهرستان اردكان 1 جلسه با 10 مصوبه، شهرستان صدوق 2 جلسه با 12 مصوبه، شهرستان مهريز 1 جلسه با 5 مصوبه، شهرستان ابركوه 1 جلسه با 4 مصوبه، شهرستان طبس 1 جلسه با 4 مصوبه داشته است ادامه داد: در همين رابطه شهرستان ميبد تنها شهرستاني بود كه همايش مطلع عشق را در برش شهرستاني به اجرا در آورد.
وي با بيان اين كه استان يزد جز استانهاي برتر در امر ساماندهي ازدواج در كشور انتخاب و در همين رابطه از استاندار يزد با حضور رياست جمهوري تجليل شد ابراز اميدواري كرد با پيگيري هاي بيشتر بحث ازدواج به صورت اساسي تر در استان دنبال شود.
اژدرپور با بيان اين كه ميزان ازدواج در استان در سال جاري تاكنون نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد  4/7 درصدي همراه بوده است افزود: اين رقم نسبت به سال گذشته رقم قابل توجهي مي باشد.