معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار:


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد در کارگروه اقتصادی ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: لازم است یک گفتمان باورپذیر، منطبق بر ارزش های انقلاب ‌و ایران، براساس واقعیت ها و به دور از مطالب تکراری به مردم و نسل جوان ارائه دهیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز پنج شنبه سوم آبان ماه نشست کارگروه اقتصادی ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به ریاست "علی زینی و‌ند" معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار و با حضور اعضای کارگروه در سالن زنده یاد حمیدیا استانداری برگزار شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ‌در این نشست ضمن گرامیداشت فرارسیدن ایام اربعین حسینی، بیان کرد: پیاده روی اربعین بزرگ ترین همایش شیعیان است و لازم است یک تحلیل استراتژیک و هویتی در رابطه با واقعه مهم اربعین که یک مسئله فراملی ‌و نماد بیرونی و قدرت نمایی جمهوری اسلامی ایران است، داشته باشیم.
"علی زینی وند" ادامه داد: پیاده روی اربعین واقعه ای است که می تواند انسان ها را در ‌این ایام، آن هم با محوریت مردم و هزینه های مردمی به صحنه آورد و اگر کشوری مانند آمریکا یا رژیم صهیونیستی می‌توانستند یک هزارم چنین واقعه ای را خلق کنند، چندصد میلیارد دلار برای یک روز آن ‌حاضر به هزینه بودند.
وی ا‌فزود: آنچه مهم است اینکه این هزینه ها باید به درستی تبیین شود و مورد قبول افکار عمومی قرار گیرد زیرا حرکت اربعین حسینی با آرمان، اهداف، امنیت، استقلال و هویت ما پیوند دارد.
زینی وند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: در مورد انقلاب اسلامی نیز باید یک گفتمان باورپذیر، منطبق بر ارزش‌های ایران و انقلاب، براساس واقعیت‌ها و به دور از گفتمان های تکراری به نسل جوان و به مردم ارائه دهیم و ‌جهت دهی گفتمان ها به سمتی باشد که حداکثر بسیج کنندگی و بسیج شوندگی را برای مردم به ارمغان آورد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گفت: همواره و در طول تاریخ، جغرافیایی به نام ایران مورد هجمه و حمله دشمنان بوده است و امروز از افتخارات تاریخ ایران حضور در عمق استراتژیک در خاورمیانه است.
وی افزود: امروز لازم است بر مبنای واقعیت های جامعه حرف ها را انتقال دهیم و بر هر کلیدواژه ‌ای که می‌خواهیم در صدا و سیما و تریبون ها، بگوییم تحقیق و پژوهش داشته باشیم زیرا در غیر اینصورت بر مخاطبان آن تاثیرگذاری لازم را نخواهد داشت و یا نتیجه معکوس به همراه دارد. زینی وند در پایان سخنان خود با اشاره به درپیش بودن ۱۳ آبان ماه و بازگشت تحریم های ظالمانه آمریکا به جمهوری اسلامی ایران، گفت: اگر دوستدار انقلاب هستیم، می‌خواهیم خون شهدای انقلاب پایمال نشود و راحت‌تر از تحریم ها عبور کنیم باید با یک انسجام و غیرت ملی حضور‌ی باشکوه در راهپیمایی ۱۳ آبان داشته باشیم.‌
دبیر ستاد ‌استانی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز در این نشست گفت: مهم ترین اولویت در این ستاد‌، کمیته‌ها و کارگروه‌های آن باید ارائه و تبیین کارنامه چهل ساله انقلاب اسلامی همراه با نقاط ضعف و قوت باشد تا یک سند راهبردی برای آینده کشور ترسیم شود.
"سعید زارع" ادامه داد: لازم است برنامه های ‌امسال خلاقانه و هنرمندانه و در شان چهل سالگی انقلاب اسلامی در استان برگزار شود و این برنامه ها مشارکت مردم را با نشاط و امیدوارسازی جامعه به همراه داشته باشد.

★خبرنگار: مجید وفایی شاهی★
★عکس: حسن کرمی★


آدرس کوتاه :