معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد:


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با بیان اینکه مطرح شدن مسائلی از جمله امضافروشی برخی مهندسان که در بین مردم بحث می شود زیبنده نظام مهندسی ساختمان نیست، گفت: لازم است سازمان نظام مهندسی در راستای جلب اعتماد عمومی و ترغیب مردم به کسب پروانه ساخت و ساز تلاش کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، ‌روز پنج شنبه سوم آبان ماه "محسن صادقیان" ‌معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در آیین تودیع، ‌تکریم و معارفه اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ‌که در  سالن کوثر استا‌نداری یزد برگزار شد، ‌بیان کرد: مسئولان این سازمان علاوه بر تلاش برای اعتماد سازی عمومی، باید موضوع اعتماد و شفافیت را در مجموعه خود نیز تقویت کنند.
وی با تاکید بر اهمیت نقش نظام مهندسی و مهندسان در فعالیت های عمرانی کشور و استان و ضرورت اصلاح قانون نظام مهندسی، ادامه داد: مواردی از جمله حق الزحمه و شیوه فعالیت و اجرای کار مهندسان نیازمند بازنگری است.
صادقیان افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان نیازمند توجه ویژه به کیفیت عملکرد، سرعت عمل در روند خدمات رسانی به مردم و شفافیت در اجرای امور است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خاطرنشان کرد: نظام مهندسی ساختمان جزو سازمان هایی است که نقش اثرگذاری در مجموعه هایی از جمله شورای فنی و کارگروه زیربنایی استان دارد.
‌وی با تاکید بر تشکیل کمیته ویژه بررسی تخلف های ساختمانی در ذیل ماده ٣٣ قانون نظام مهندسی در استان، گفت: دو نماینده از سازمان نظام مهندسی نیز به عضویت این کمیته در می آیند.
صادقیان با تاکید بر لزوم هماهنگی بین شهرداری، کمیسیون ماده ١٠٠ و سازمان نظام مهندسی ساختمان، ‌ادامه داد: جرائم کمسیون‌ ماده ۱۰۰ باید بازدارنده و به ‌گونه ‌ای باشد که مردم به اخذ پروانه ساخت و ساز ترغیب و تشویق شوند.
"محمدرضا نقصان محمدی" مدیرکل راه و شهرسازی استان ‌نیز در این نشست گفت: باید بستری فراهم شود تا نخبگان بتوانند نقش فنی خود را برای کاهش فاصله بین انتظارات و نیازهای مردم و تفکر و عملکرد مسئولان ایفا کنند.
گفتنی است در این مراسم اعضای هیئت مدیره هفتمین دوره سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد تکریم و اعضای هیئت مدیره هشتمین دوره این سازمان با اهدای حکم، معرفی شدند.

★خبرنگار: ‌مجید وفایی شاهی★
★عکس: ‌رضا زارع★
 


آدرس کوتاه :