معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار:


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با تاکید بر ضرورت تمرکز بر مباحث آموزشی و فرهنگ سازی در حوزه پدافند غیرعامل، خواستار شد: این موضوع مهم و حساس با زبان عمومی در بین مردم تبیین و اصول پدافند غیرعامل به راحتی به جامعه منتقل شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، نشست شورای پدافند غیرعامل استان با محوریت بزرگداشت هفته پدافند غیر عامل به ریاست "محمدعلی طالبی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جانشین شورای پدافند غیرعامل استان و با حضور "محمدصادق طهماسبی" مدیرکل پدافند غیرعامل استاندار‌ی و روسا و نمایندگان کارگروه های یازده گانه پدافند غیرعامل استان در استانداری یزد برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در این نشست با بیان اینکه امیدواریم با فعالیت خوب دستگاهها، برنامه های موثری را در هفته پدافند غیرعامل در استان شاهد باشیم، گفت: دستگاههای دولتی و سازمان‌ها و اداراتی که در کارگروه ها و کمیته های مختلف ستاد، عضو هستند باید به نوعی پدافند غیرعامل را با این رویکرد دنبال کنند که این موضوع به یک امر دائمی در مجموعه برنامه های جاری و عملیاتی دستگاه‌های استان تبدیل شود و نیز از این فرصت برای شناسایی نقاط ضعف استفاده کنیم.
"محمدعلی طالبی" ادامه داد: مسئولیت دیگر در قبال جامعه است که باید بر روی مباحث آموزشی و فرهنگ‌سازی در این حوزه تمرکز داشته و اصول و مفاهیم پدافند غیرعامل با زبان عمومی در بین مردم تبیین شود تا به راحتی بتوانیم این موضوع مهم و حساس را به جامعه منتقل کنیم.
جانشین شورای پدافند غیرعامل استان افزود: اگر ضرورت و آثار و نتایج پدافند غیرعامل به درستی به جامعه منعکس شود و بتوانیم تبیین مناسبی از این موضوع داشته باشیم، می‌توانیم بگوییم به کارگیری پدافند غیرعامل نه تنها در حوزه های کلان اثربخش است بلکه در زندگی خصوصی مردم نیز دستاوردهای مناسبی خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: لازم است مفاهیم پدافند غیرعامل در ذهن کودکان، ‌نوجوانان و دانش‌آموزان نیز نهادینه شود زیرا آنها در دوره سنی هستند که خیلی خوب می‌توانند فراگیری مطالب را داشته باشند، این موضوع ها در ذهنشان ماندگار می‌شود و اگر آموزش هایی برای کودکان و نوجوانان در موضوع پدافند غیرعامل به درستی طراحی شود آنها می‌توانند در آینده مروج و تبیین گر اصول پدافند در جایگاه‌های مختلف با‌شند.
طالبی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد: با اهتمام و جدیت بیشتری در موضوع پدافند غیرعامل گام برداشته شود و مسئولیت خود را در این حوزه که مورد تاکید مقام معظم رهبری و دولت است با هماهنگی بین بخشی در حوزه های مختلف، همکاری و تعامل بیشتر با یکدیگر ایفا کنیم تا با این هماهنگی ضریب امنیت جامعه را افزایش دهیم.

★خبرنگار: ‌مجید وفایی شاهی★
★عکس: ‌رضا زارع★
 


آدرس کوتاه :