مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تأکید کرد:


فخرالسادات خامسی هامانه با اشاره به اجرای طرح هما(همدلی، مشاوره و آرامش)، بر هدف گذاری اجتماعی با رویکرد کاهش آسیب ها در برنامه های محله محور تأکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در جلسه مشترک کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی استان و کمیته استانی پیشگیری و مبارزه با مشروبات الکلی به تلاش برای برقراری امنیت اجتماعی، اخلاقی و پایدار در قشرهای مختلف جامعه تأکید کرد.
فخرالسادات خامسی‌هامانه یادآور شد: باید مسئولان، مردم و نهادهای مدنی به مرحله‌ای برسند که بدانند اگر جامعه بیش از این آلودۀ آسیب‌های اجتماعی شود، این آسیب‌ها متوجه آحاد جامعه و خانواده‌ها خواهد شد.
وی با تأکید بر عبارت «التماس اجتماعی»، گفت: باید به سمت التماس اجتماعی پیش برویم؛ به‌گونه‌ای که از نهادهای مدنی، الگوهای مرجع و دیگر ظرفیت‌هایی که می‌توانند در کاهش آسیب‌های جامعه به کمک دستگاه‌های دولتی بیایند، التماس کنیم.
خامسی گفت: باید برای آرامش واقعی و نه شعاری، اسمی و عنوانی التماس اجتماعی کنیم.
به گفتۀ او، نباید به نقطه‌ای رسید که ارزش‌های اجتماعی و باورهای دینی به دلیل وقوع جرایم و ناهنجاری‌ها مورد تهدید قرار گیرد؛ بلکه باید به گونه‌ای پیش رفت که آرامش لازم را در جامعه حاکم کرد.
فخرالسادات خامسی‌هامانه گفت: اهداف کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برای هماهنگی و ایجاد وحدت‌رویه میان مراجع ذیربط است.
وی در خصوص بحث تخلفات حوزه اجتماعی و ساماندهی امور امنیتی، اجتماعی، فرهنگی و رفاهی در مناطق ویژه اجتماعی، تصریح کرد: لازم است ظرفیت‌های استان شناخته شود و با جلب مشارکت مردمی در راستای ارتقای احساس امنیت در جامعه، سیاست‌ها طراحی و اجرا شود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری رصد جرایم اجتماعی و اخلاقی، بررسی روش‌های ارتقای احساس امنیت در جامعه و نیز پایش وضعیت امنیت اجتماعی از طریق مراجع ذی ربط را از نهادها خواستار شد.
خامسی اظهار کرد: لازم است باورها و اندیشه‌های سیاستگذاران حوزه اجتماعی در مباحث اجتماعی به هم نزدیک شود چراکه گاهی لازم است در جایی تجدیدنظر کنیم؛ از اسم و برند دستگاه بگذریم و از تشکیل جلسه و گزارش دادن کمی بگذریم و بیندیشیم که دستاورد چه بوده و چه نتایجی داشته‌ است.
وی بیان کرد: گاهی لازم است اعتقادات و اندیشه خود را به هم نزدیک کرد و اینگونه اندیشید که باید در قبال طرح‌ها و برنامه‌های اجتماعی فرهنگی دغدغه‌مند بود.
گفتنی است در این جلسه گزارش طرح هما(همدلی، مشاوره و آرامش) و برآورد اجتماعی اجرای این طرح در استان توسط نیروی انتظامی ارائه و بر هدف‌گذاری اجتماعی در برنامه‌های محله‌محور دستگاه‌ها تأکید شد.
*خبرنگار و عکاس: مریم بهرامی
 


آدرس کوتاه :