استاندار یزد:


استاندار یزد در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان که با حضور معاون اجتماعی وزارت بهداشت و درمان برگزار شد، گفت: طرح تحول ‌نظام سلامت همراه با رفع برخی نگرانی ها همچون بدهی به برخی بیمارستان ها و داروخانه ها تداوم یابد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد به نقل از خبرگزاری ایرنا "محمدعلی ‌طالبی" ‌استاندار یزد در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان که در سالن کوثر استانداری برگزار شد، بیان کرد: در خصوص طرح تحول نظام سلامت ضمن تلاش برای بهره مندی مردم از منافع این طرح، وزارت بهداشت ‌و درمان برای ‌پرداخت حداقل بخشی از طلب بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و داروخانه ها گشایش اعتبار کند.
وی افزود: برخی بدهی‌هایی که در سطح استان با آن مواجه هستیم از جمله بدهی به بعضی بیمارستان ها ، شرکت‌ها، بیمه‌ها یا داروخانه‌ها، فشارهایی را به برخی بخش‌ها وارد کرده و انتظار از بیمه‌ها و وزارت بهداشت این است که حداکثر توان خود را با تدبیر لازم، برای رفع این مشکلات بگذارند.
استاندار یزد تأکید کرد: با گشایش این اعتبارات در آستانه سال جدید، می توان بسیاری از نارضایتی ها و نگرانی های کارکنان این مراکز را برطرف کرد، البته این امر در استان یزد، تا حدودی مدیریت شده است.
طالبی با بیان اینکه این استان در حوزه‌های اجتماعی، سلامت و فعالیت کانون‌های سلامت محلات پیشرفت‌های خوبی داشته است، ادامه داد: هم اکنون جلسات شورای سلامت و امنیت غذایی، از فعال ترین جلسات استان است و مصوبات بسیار خوبی داشته است.
وی با تأکید بر لزوم تلاش جدی تمام دستگاهها و ادارات نسبت به اجرای مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان، تصریح کرد: شهرستان‌ها و محلات استان باید نسبت به فعالیت مجامع سلامت اقدامات لازم را انجام داده و مباحث کانون‌های سلامت محلات و پیام‌رسان‌های سلامت را دنبال کنند.
رئیس کارگروه سلامت و و امنیت غذایی استان یزد ادامه داد: باید بحث پیوست سلامت در اجرای طرح های توسعه ای و برنامه های تدوین شده درخصوص کاهش بیماری های غیرواگیر و تشکیلات اجرایی تعریف و اقدامات اجرایی پیش بینی شده با جدیت پیگیری شود.
استاندار یزد یادآور شد: این استان ، هم اکنون به عنوان یک الگو در استان‌های مختلف در حوزه درمان است و امیدواریم این اعتماد و پیشرفتی که موجود است همچنان وجود داشته باشد و نسبت به رفع مشکلات اقدام شود.


خیران ٦ هزار میلیارد تومان به بخش سلامت کمک کردند


معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این مراسم گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم خیران افزون بر 6 هزار میلیارد تومان به بخش سلامت کشور کمک کردند.
"سیدمحمدهادی ایا‌زی" افزود: کمکهای خیران در بخش سلامت ستودنی است و در کشور خیرانی هستند که در طرح های بزرگی چون ساخت بیمارستان و مراکز جامع سلامت هزینه کرده اند.
وی ادامه داد: هم اکنون 732 سمن و 890 موسسه خیریه سلامت در کشور فعالیت می کنند.
ایازی، اجتماعی شدن سلامت با مشارکت مردم را مهم ترین رویکرد مجمع های سلامت دانست و  ‌خاطرنشان کرد: به عنوان مدیران نظام سلامت حداکثر برای 25 درصد مردم قادر به نقش آفرینی هستیم و تامین سلامت 75 درصد دیگر با همکاری و مشارکت مردم و سایر دستگاه ها قابل تحقق است.

★‌عکس: ‌رضا زارع★


آدرس کوتاه :