"کیم هی ‌جونگ" اسقف اعظم کره جنوبی در جریان سفر به استان یزد با "محمدعلی طالبی" سرپرست استانداری دیدار و در خصوص موضوع دین و فرهنگ گفت ‌و گو کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد به نقل از خبرگزاری ایرنا، سرپرست استانداری یزد در این دیدار که پنج شنبه شب ۱۵ آذرماه برگزار شد با تشریح تاریخچه استان، گفت: این استان و شهر یزد از مناطق مذهبی ایران است که از دیرباز محل همزیستی پیروان ادیان مختلف الهی بوده و جامعه مسلمانان، زرتشتیان و کلیمیان در این منطقه با صلح و دوستی در کنار یکدیگر زندگی کرده و می کنند.
"‌محمدعلی طالبی" ادامه داد: تاثیر اعتقادات مذهبی و فرهنگ ساکنان یزد در معماری بومی این استان مشهود و بستر گفت و گوی فرهنگ ها و ادیان مختلف در یزد از گذشته تاکنون فراهم بوده است.
‌وی یادآور شد: در سالهای اخیر انجمن های مختلفی با هدف گسترش صلح در این استان فعال شده و از برنامه های دولت در این استان کمک به گفت و گوی میان ادیان و تمدنها به میزبانی یزد است.
طالبی تصریح کرد: مردم استان یزد روحیه صلح طلبی و مسالمت جویی دارند و از این نظر تشابهات فرهنگی میان مردم این استان و مردم کره جنوبی وجود دارد.
وی ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد از سوی سازمان یونسکو به عنوان اولین شهر تاریخی ایران که ثبت جهانی شده و خواهرخواندگی این شهر با دیگر شهرهای جهان را از ظرفیتهای فرهنگی مهم در یزد برشمرد و گفت: به دلیل وجود جاذبه های تاریخی ارزشمند در این استان میزان بازدید جهانگردان از این جاذبه ها در پنج سال اخیر حدود پنج برابر شده است.
سرپرست استانداری یزد اظهار امیداوری کرد: تلاش های اسقف اعظم کره جنوبی با محوریت دین به پیوند هرچه بیشتر ملتها کمک کند.‌


فرهنگ بستری برای پیوند میان ملت ها


اسقف اعظم کره جنوبی نیز در این دیدار با قدردانی از سرپرست استانداری یزد که فرصتی برای این دیدار اختصاص داد، گفت: فرهنگ فراتر از همه مادیات است و می تواند بستر مناسبی برای پیوند میان ملتها و اقوام مختلف باشد.
"کیم هی جونگ" افزود: تلاش مسئولان استان یزد برای ایجاد و تقویت تشکلهای مردمی فعال در زمینه صلح و دوستی قابل تقدیر است زیرا اقدامات فرهنگی و ارتباط میان فرهنگ ها می تواند مردم را به خدا نزدیک ‌تر کند.
در پایان این دیدار سرپرست استانداری یزد هدایایی از صنایع دستی استان به این شخصیت مذهبی اهدا کرد.
گفتنی است اسقف اعظم کره جنوبی برای شرکت در هفتمین دوره گفت وگوی ادیان به ایران سفر کرده که علاوه بر دیدار با شخصیتهای دینی در پایتخت، سفر به شهرهای یزد و قم نیز در برنامه های این شخصیت مذهبی و هیات همراه قرار دارد.

★‌عکس: ‌رضا زارع★


آدرس کوتاه :