نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در دیدار با اسقف اعظم کره جنوبی گفت: تسلط کشورهای قوی بر ضعیف در دنیا رویکردی غیرانسانی و ظالمانه است و باید تداوم این روند در جهان متوقف شود.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، پنج شنبه شب ۱۵ آذر ماه "آیت الله محمدرضا ناصری" نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با "کیم هی ‌جونگ" ‌اسقف اعظم کره جنوبی که با حضور "محمدعلی طالبی" سرپرست استانداری یزد در دفتر امام جمعه یزد برگزار شد، بیان کرد: پیروان ادیان مختلف باید جلوی جنایت‌های استکبار جهانی و آمریکا ایستادگی کنند و اجازه ندهند قدرتهای شیطانی به اهداف خود برسند.
امام جمعه یزد ادامه داد: تسلط کشورهای قوی ‌بر ضعیف در دنیا رویکردی غیر انسانی و ظالمانه است و باید تداوم این روند در جهان متوقف شود.
آیت‌الله ناصری افزود: دولت آمریکا و بسیاری از کشورهای حامی آن برای پول و مادیات چشم خود را بر همه جنایت های آل سعود ‌بسته اند و این به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
نماینده ولی فقیه در استان در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: علاقه مند هستیم ادیانی که در دنیا وجود دارند براساس سفارش های دین خود نسبت به صلح و رعایت حقوق بشر به وظایف خود عمل کنند.
‌اسقف اعظم کره جنوبی نیز در این دیدار با بیان اینکه جهان به سمت مادی گرایی حرکت می‌کند، گفت: این امر موجب شده که دین آسیب ببیند بنابراین لازم است در زمینه حقوق بشر به همدیگر کمک کنیم که کشورهای قوی تر نتوانند به کشورهای ضعیف ظلم کنند.
"کیم هی ‌جونگ" تصریح کرد: ما انسان هستیم و باید به حقوق یکدیگر احترام بگذاریم و داشتن مذهب های مختلف نباید موجب دوری ما از یکدیگر شود بلکه همه باید با هم تعامل ‌و همراهی داشته باشیم.
گفتنی است اسقف اعظم کره جنوبی در جریان سفر به استان با سرپرست استانداری یزد و مسئولان استان نیز دیدار ‌و گفت و گو کرد.

★خبرنگار: مجید وفایی شاهی★
★عکس: رضا زارع★


آدرس کوتاه :