استاندار یزد:


استاندار یزد در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان گفت: حق مردم ‌و رسانه هاست که با دستگاههای فعال و کم کار استان در اجرای مصوبات و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی آشنا شوند.‌

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز سه شنبه ۱۵ مرداد ماه ۹۸، هفتمین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان به ریاست "محمدعلی طالبی" استاندار یزد و با حضور معاونان استاندار و اعضای این ستاد در سالن کوثر برگزار شد.
استاندار یزد در این نشست ضمن قدردانی از ارائه گزارش در رابطه با ۳۰ پروژه اقتصاد مقاومتی استان خاطرنشان کرد: پروژه هایی باید برای اجرا به تهران ارسال شو‌ند که شاخص‌های مورد نظر در آنها رعایت شده و اولویت های استان مانند بهره‌مندی بیشتر مناطق کمتر برخوردار، محدودیت منابع آب و اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار در آن رعایت شود که خوشبختانه در بعضی از پروژه های ارائه شده به نحو مطلوبی به این مهم توجه شده است.
"محمدعلی طالبی" در رابطه با ارزیابی عملکرد دستگاه‌های استان در اجرای مصوبات ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان گفت: در این رابطه کار بسیار خوبی انجام شده و ‌حق مردم، رسانه ها و سایر مدیران است که با دستگاههای فعال و کم کار استان در اجرای مصوبات و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی آشنا شوند.
استاندار یزد در رابطه با راه اندازی سامانه و پایگاه تخصصی مجازی "باما" که با هدف تامین آینده شغلی دانش آموزان و دانشجویان در ۱۴۰ رشته دانشگاهی در حوزه‌های بهداشت، ایمنی، محیط‌زیست و انرژی شروع به فعالیت کرده اظهار داشت: هر چند که این اقدام با علایق شخصی انجام شده اما این فعالیت مورد تایید همه ماست و توانسته پیوند مناسبی در این شرایط بین دانشگاه و محیط کار ایجاد کند.
"طالبی" افزود: این سامانه صرفا برای فارغ التحصیلان دانشگاهی نیست بلکه جهت‌گیری بسیار مناسبی به دانشجویان می‌دهد که در طول تحصیل خود  بتوانند برای حضور در بازار کار آماده شوند و کسانی که می‌خواهند انتخاب رشته کنند با نگاه به آینده بازار اشتغال این رشته ها بهترین انتخاب رشته تحصیلی را انجام دهند.
"طالبی" در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد: با همکاری همه دانشگاهها و دستگاه‌های استان با تیم اجرا کننده این طرح، ‌سامانه "باما" بتواند همه رشته های دانشگاهی را پوشش دهد و این پایگاه تخصصی مجازی الگویی برای همه کشور باشد تا دانش‌آموزان و دانشجویان سایر استانها نیز بتوانند از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کنند.
‌گفتنی است در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان از سامانه و پایگاه تخصصی مجازی "باما" در حوزه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی به صورت رسمی رونمایی شد و "محمدتقی قانعیان، مدیر این سامانه توضیحاتی در رابطه با این پایگاه تخصصی مجازی ارائه نمود.

★‌خبرنگار: مجید وفایی شاهی★

★عکس: رضا زارع★


آدرس کوتاه :