مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد:


فخرالسادات خامسی‌هامانه حمایت عاطفی و اجتماعی فرزندان زندانیان را در کاهش آسیب‌های جامعه مؤثر دانست.

فخرالسادات خامسی‌هامانه در نشست هم اندیشی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی ویژه مددجویان اداره کل زندان ها، سازمان امور اجتماعی کشور را سازمانی فراقوه‌ای عنوان کرد و از شورای امور اجتماعی کشور به عنوان محل برنامه‌ریزی مهمترین مسائل اجتماعی کشور نام برد.
به گزار اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر انجام فعالیت‌های فوق‌العاده در حوزه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با تکیه بر پتانسیل تشکل‌های و سازمان‌های مردم‌نهاد، افزود: هدف‌گذاری شورای امور اجتماعی کشور کاهش آسیب‌های جامعه با نظارت سران سه قوه است.
وی برنامه‌های مشترک اداره کل امور اجتماعی فرهنگی استانداری و اداره کل زندان‌ها را پیروی تفاهم‌نامه‌های کشوری ادارت با سازمان امور اجتماعی کشور و اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری به عنوان سازمان متناظر آن در استان‌ها دانست و برگزاری دوره‌های آموزشی توسط سازمان زندان‌ها را اقدامی ارزشمند در این راستا قلمداد کرد.
خامسی بر جنبۀ حمایتی، عاطفی و اجتماعی فرزندان زندانیان تأکید کرد و حمایت اجتماعی از خانوادۀ زندانیان را در کاهش آسیب‌های جامعه مؤثر دانست.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد، گفت: معتقدیم فرد زندانی یک نفر است؛ درحالی‌که خانواده او چندین نفر هستند و اگر آسیب‌هایی به دلیل نبود سرپرست خانواده گریبانگیر آنها شود، یک جامعه آسیب‌پذیر می‌شود.
خامسی اظهار امیدواری کرد که اعتبار بیشتری به حوزۀ حمایتی خانواده زندانیان اختصاص یابد و در کنار دوره‌های آموزشی و مشاوره‌ای، دوره‌های مهارت‌آموزی نیز افزایش یابد.
وی توجه خاص به بحث اشتغال خانواده زندانیان را خواستار شد و گفت: اگر اشتغال خانواده زندانیان تأمین نشود، همۀ آموزش‌های این حوزه تنها یک مُسکن است.
خبرنگار: مریم بهرامی
عکاس: مهدی زارع


آدرس کوتاه :