به مناسبت ایام شهادت مظلومانه اولین حامی و مدافع ولایت و دختر مکرم پیامبر اسلام حضرت زهرا (سلام الله علیها ) و هم‌زمان با پنجمین روز از ایام‌الله دهه مبارک فجر تجمع بانوان فاطمی توسط اداره کل تبلیغات اسلامی و باهمکاری دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در آستان مقدس امامزاده سیدجعفر محمد(‌ع) یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر ‌امور بانوان و خانواده بانوان استانداری اقشار مختلف بانوان شهر یزد در آستان مقدس امامزاده سید جعفر محمد(ع) به منظور تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل، شهدا و انقلاب اسلامی روز سه شنبه ۱۶ بهمن ماه و همزمان با پنجمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر گردهم آمدند.
"‌فاطمه دانش یزدی" مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در این مراسم گفت: در این دهه با رویکردی همدلانه و مبتنی بر تخصص و توانمندی داخلی برای ادامه راه تبیین نماییم تا روزبه‌روز نقاط ضعف به قوت تبدیل‌شده و سرآمدی و موفقیت‌های بیشتری را برای کشور شاهد باشیم.
‌وی ادامه داد: ملت ایران 40 سال مقتدرانه ایستادگی کرده و توانسته است بر همه توطئه‌ها فائق آید.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده ‌استانداری هدف از برگزاری این همایش را بهره‌گیری از بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در دهه مبارک فجر و تبیین نقش بانوان در انقلاب و حضور مؤثر آنها در صحنه‌های انقلاب  دانست.
وی افزود: زنان، علاوه بر نقش مهم تربیتی و پشتوانه سازی برای تحقق انقلاب و دفاع در جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس همواره نقش مؤثری در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، هنری و ورزشی کشور تاکنون ایفا کرده‌اند و با سرافرازی از این صحنه‌ها بیرون آمده‌اند و در این راستا امام راحل فرمودند: نقش زنان آن‌قدر برجسته بود که اگر حضور زنان نبود، انقلاب به این زیبایی به پیروزی نمی‌رسید.
در ادامه این همایش آزاده نیک پور ضمن یادآوری آیات قرآن درباره زن، اظهار کرد: قرآن از حقوق زنان دفاع می‌کند و اسلام زن و مرد را از یک گوهر می‌داند اما خصوصیاتشان باهم متفاوت و احکام آن‌ها متفاوت است.
استاد حوزه علمیه خواهران یزد تصریح کرد: در پاسخ به سؤال برخی که مکرر می‌گویند «آیا اسلام با حضور زنان در اجتماع موافق است؟ » پاسخ می‌دهیم که اصل حجاب زیربنای موافقت خداوند به حضور زن در اجتماع است؛ چون حجاب در محیط خانه معنای پوشیدگی ندارد و خداوند با حضور زن در اجتماع که ضرورت دارد، موافق است.


آدرس کوتاه :