رزمایش پدافند غیرعامل با هدف ارتقای ایمنی در واحدهای تولیدی و صنعتی استان و آمادگی و پایداری هر چه بیشتر در برابر تهدیدات دشمن به همت اداره کل پدافند غیرعامل استانداری و سازمان بسیج کارگری سپاه الغدیر استان در کارخانه فولاد آلیاژی یزد برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز سه شنبه ششم آذرماه ‌و به مناسبت هفته بسیج رزمایش پدافند غیرعامل با حضور جمعی از مسئولان استان، به همت اداره کل پدافند غیرعامل استانداری و سازمان بسیج کارگری سپاه الغدیر استان و با همکاری نیروی انتظامی و دستگاه‌های خدمات‌رسان با هدف کاهش آسیب ها و خطرها در مقابل حمله های احتمالی دشمن به واحدهای تولیدی، صنعتی و اقتصادی، ارتقای ایمنی و افزایش آمادگی و پایداری در این حوزه و توانمندی نیروهای امدادرسان در کارخانه فولاد آلیاژی یزد برگزار شد.
در این رزمایش که سناریوی اجرای آن در ٢٠ بند پیش بینی شده بود؛ پس از اعلام حمله هوایی دشمن برای ضربه زدن به زيرساخت های بخش توليد در کارخانه فولاد آلياژی ایران، کارگران اين شرکت در مکان های مناسب پناه گرفتند.
پس از حمله هوايی فرضی دشمن نيروهای امدادی وارد عمل شدند و اقدام به اطفای حريق و امدادرسانی پرداختند.
در ادامه و با تماس مديران شرکت با اداره کل پدافند غیرعامل استانداری، دستگاه ‌های امداد و نجات استان، نيروها‌ی امدادی آتش نشانی، اورژانس و جمعيت هلال احمر وارد صحنه رزمايش شدند و ضمن مهار کامل آتش به امدادرسانی و مداوای مجروحان پرداختند.
گفتنی است در این رزمایش سازمان بسیج کارگری سپاه الغدیر استان، نیروی انتظامی و دستگاه های خدمات و امدادرسان ازجمله اورژانس و فوریت های پزشکی، آتش نشانی، هلال احمر و سازمان آرامستان های شهرداری به ارائه خدمت پرداختند.

★‌خبرنگار:‌ مجید وفایی شاهی★
★‌عکس: ‌محسن سلمانی★


آدرس کوتاه :