معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در اردکان:


عملیات اجرایی ساخت بزرگ‌ترین مجتمع فرهنگی، ورزشی و تفریحی استان یزد در شهرستان اردکان صبح امروز با حضور نوبخت، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، استاندار یزد، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه و جمعی از مدیران کل و مدیران استان و شهرستانی در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده معماری دانشگاه علم و هنر اردکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداري يزد، معاون رئیس‌جمهور در این مراسم گفت: انسان‌های بزرگی از این بخش از جغرافیای ایران نقش‌های بزرگ و تعیین‌کننده‌ای در سطح ملی داشته‌اند و در پاسخ به احسان این شخصیت‌ها به نظام و انقلاب در این مراسم حضور یافته‌ام.

محمدباقر نوبخت با تقدیر از تلاش‌های نماینده مردم اردکان به نگاه‌های متفاوت در توسعه کشور اشاره کرد و گفت: در نگاه نخست، دولت صرفاً بسترهای لازم را فراهم می‌آورد و بخش خصوصی به تولید و کسب سود می‌پردازد.

وی اقتصاد دولت‌محور را نوع دیگری از نگاه به توسعه دانست و گفت: معتقدیم نگاه معتدل آن است که بخش غیردولتی به پشتوانه سیاست‌گذاری دولت وارد فعالیت افتصادی شود و در مقابل برای جبران خلأها، مسئولیت‌های اجتماعی خود را نیز ایفا کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تقدیر از مدیران صنایع شهرستان اردکان گفت: ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و ایجاد رفاه برای کارگران لازم است؛ اما کافی نیست.

وی ادامه داد: بنگاه‌های اقتصادی باید علاوه بر رسیدگی به قشر کارگری، مسئولیت‌های ذاتی خود در برابر منطقه و مردم شهرها را ایفا کنند و مردم منافع وجود این بنگاه‌ها را احساس کنند.

نوبخت تصریح کرد: امروز بیش از هر زمان به وحدت مردم و نظام نیاز داریم و باید کدورت‌ها را به رأفت و محبت تبدیل سازیم.
summary-address :